Tagi

, , , , , , , , , , , , ,

nasz sojusznik Hiszpania

Tak defrauduje sie pieniadze z budzetu panstwa Hiszpanii na rzecz Opus Dei.

 

W Polsce urzedy kontrolowane przez czlonkow Opus Dei rowniez wydaja publiczne pieniadze na szkolenia w osrodkach  Opus Dei.

Polska oddala rynek detaliczny nalezacej do czlonka Opus Dei Biedronce (Jeronimo Martins);

ZUS (Prezes ZUS: Derdziuk Opus Dei) wydaje na szkolenia w instytuce Navarry dziesiatki tysiecy złotych).

Instytut Navarry w Hiszpani to sztandarowy obiekt uczelniany Opus Dei.

Opus Dei i CIA zainwestowalo w budowanie podziemnych struktur w 1969 roku ok 2 mln dolarow (Jezuici Dominikanie, osrodki Opus Dei i Solidarności). Po rozwaleniu PRL wyprzedano majatek Polski na rzecz zagranicznych czlonkow Opus Dei.

Dokonali tego eSBecy w porozumieniu z rodzimymi agentami Opus Dei – zachowujac dla siebie najlepsze Panstwowe firmy utworzone w PRL.

autor.

cytat:

04.09.2013

Hiszpania: Samorząd w Murcji wydaje na szkoły prowadzone przez Opus Dei więcej niż na wszystkie pozostałe razem wzięte

Samorząd regionalny powierza więcej pieniędzy dwóm szkołom które prowadzi Opus Dei w Murcji, niż na wszystkie pozostałe szkoły w regionie razem wzięte. W szkołach prowadzonych przez tą katolicką instytucję  stosuje się segregację uczniów ze względu na płeć.

Sprawę wyjęły na światło dzienne związki zawodowe działające w regionie. Z analizy budżetu na rok 2013 wynika, że szkoły w Nelva (tylko dziewczyny) oraz Monteagudo (tylko chłopcy) dostają 3.653.077 euro podczas gdy na szkoły publiczne przeznacza się 2.617.663 euro.

Według związków zawodowych , dane te jasno pokazują jakie priorytety ma rządzący tam Partido Popular, dla którego priorytetem jest wspomaganie prywatnych i seksistowkich szkół w regionie Murcji.

W Sądzie Najwyższym w Hiszpanii toczy się nadal sprawa związku zawodowego UGT przeciwko Radzie ds. Edukacji za przeznaczanie pieniędzy na model nauczania rozróżniony ze względu na płeć. Sąd Najwyższy do tej pory odrzucił to zaskarżenie twierdząc że znajduje się to w granicach prawa edukacyjnego.

Partido Popular (Partia Ludowa) jest prawicową partią rządzącą obecnie Hiszpanią. W jej szeregach znajdowało się i znajduje wielu katów byłego faszystowskiego reżimu Franco, który utrzymywał się aż do późnych lat ’70. Jednym z bardziej znanych był Manuel Fraga. PP znajduje się w tej samej grupie Parlamentu Europejskiego co Platforma Obywatelska. Jedną z lepiej znanych osób w Polsce należących do Opus Dei jest prezydent Warszawy z ramienia PO, Hanna Gronkiewicz Waltz.

na podstawie elpajarito.es 

Reklamy