Trzęsienie ziemi w państwowych spółkach

Andrzej Kublik
09.01.2006 , aktualizacja: 09.01.2006 00:00

Nagle rozkręciła się karuzela kadrowych zmian w kluczowych resortach gospodarczych. Po dwóch miesiącach urzędowania odeszli dotychczasowi ministrowie skarbu i finansów. Mówi się o wymianie ministra gospodarki. Trwa gorączkowa wymiana władz w spółkach skarbu państwa.
Nowy rok zaczął się od gwałtownej przebudowy ośrodków gospodarczych państwa. We wtorek, gdy zarzucono ministrowi skarbu Andrzejowi Mikoszowi, że jego żona ze wspólnego małżeńskiego majątku udzieliła wysokiej pożyczki emerytce, matce inwestora Witolda W., który jest oskarżany o manipulowanie kursem akcji na giełdzie. Premier Kazimierz Marcinkiewicz, który początkowo na konferencji prasowej tłumaczył, że publikację wywołały działania ministra skarbu „naruszające interesy wielu środowisk”, kilka godzin później przyjął dymisję Mikosza.

Na tej samej konferencji prasowej we wtorek Marcinkiewicza pytano, czy zamierza zastąpić minister finansów Teresę Lubińską. – Nie rozumiem tego pytania – odpowiedział premier. A już w sobotę nowym ministrem finansów została Zyta Gilowska…

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,3103621.html#ixzz2dAY0oFPN

 

Reklamy