Tagi

, , , ,

www.dw.de/europa-największym-rynkiem-handlu-kobietami/a-4082656

Dochody z handlu w celach seksualnych wynoszą w Europie 7 do 13 mld dolarów rocznie. Wzrosły przez ostatnie 10 lat o 400%. Lecz relacje na ten temat w mediach nie odzwierciedlają rozmiaru problemu.

ONZ szacuje, że w całej Europie do prostytucji zmuszanych jest siłą około pół miliona kobiet. W Niemczech cyfra ta wynosi 200 tysięcy. Te liczby są przypuszczalnie o wiele wyższe. Ofiary handlu w celach seksualnych z reguły nie zgłaszają się same do komisariatów, lecz rejestrowane są przy okazji nalotów policji na potencjalne miejsca przestępstw.

 

W Niemczech do prostytucji zmuszane są imigrantki z Azji, Ameryki Południowej, Afryki i z Europy środowej i wschodniej, głównie z Rumunii, Bułgarii, Rosji, Polski, Ukrainy i Litwy. Są wśród nich także Niemki.

Moj komentarz.

Jak pisalem do MSW RP burdele w Polsce sa „ochraniane” przez agencje ochrony powiazane z Opus Dei. Sa to Grupa  Beta, Solid Security, Argus Amigus. Agencje te to tzw. milicja religijna Opus Dei. Obszar handlu kobietami, burdele objęty jest omertą – zmową milczenia. Prostytutka w Polsce płaci od 1000 zł miesiecznie za ochrone, drugie tyle za mieszkanie. Mieszkania kupuje mafia (np w nowo budowanych apartamentowcach we Wrocławiu). Prostytutki musza swiadczyc uslugi seksualne policji, sluzbom specjalnym za darmo – stad brak działań policji w zakresie walki z grupami przestepczymi posiadajacymi licencje detektywistyczne (jak wyzej). Kazda kobieta jest wyceniana przez mafie. Przyklad: roksa.pl (uwaga strona dla dorosłych).

Reklamy