Alicja Kornasiewicz była wiceminister skarbu zamieszana w afere PZU
Niestety Pani Alicja Kornasiewicz była człowiekiem Leszka Balcerowicza w min. Skarbu. Wąsacz nic nie mógł zrobic bez jej zgody. Nazwisko Alicji Kornasiewicz jest pomijane w mediach jako wicemisnistra skarbu a ona byl czlonkinia UW. Owszem jest cos o Krzaklewskim o Kameli Sowińskiej itd. Ale jeśli UW jest partia uczciwą powinniśmy rozpatrzyc prace i działalnosc Alicji Kornasiewicz „Silnego człowieka Ministerstwa skarbu” Nie możemy byc jak SLD kmtóre za wszelka cene chroni SWOICH. Z cięzkim sercem pisze ten post ale chyba w sprawie PZU wszyscy winni powinni byc ukarani bez wzgledu na przynaleznosc partyjna. Czytam dzienniki, prase nigdzie nie pojawia się nazwisko „skarbnika AWS” Pana Kaszy i pani Alicji Kornasiewicz. Smutne to.
2005-01-12 01:00:11, Janusz Szinkel

Re: Alicja Kornasiewicz była wiceminister skarbu zamieszana w afere PZU

   Czy to nie dziwne, że w firmie BIOTON jest taka oto
   Rada Nadzorcza?:
   Przewodniczący Rady: Ryszard Krauze, Wiceprzewodniczący Rady: Alicja Kornasiewicz
   Członkowie Rady: Piotr Borowicz, Wincenty Ciosek, Mohammed Al.-Khafagi, Andrzej Podgórski, Barbara Ratnicka-Kiczka, Beata Stelmach, Waldemar Tevnell
   ….Krauze, Kornasiewicz, biznes, polityka , wygrywane największe przetargi…na marginesie Krauze jest konsulem honorowym Austriii…znowu Austria :]]]] dziwne to wszystko….a inni? ….Kulczyk itd…

2005-03-17 15:00:40, KAT

Re: Alicja Kornasiewicz była wiceminister skarbu zamieszana w afere PZU

   Faktycznie, trudno zdefiniować „o co w tym chodzi”. Raczej zamiast afery pasuje pojęcie skandalu. Skandalem jest to, że prywatyzuje się PZU w tak tajemniczy sposób, że w ogóle nie wiadomo co rząd robi i dlaczego. Skandalem jest to, że prezesa Orlenu zatrzymuje UOP w świetle kamer TV. I tak dalej. Kompletny brak przejrzystości.
   Natomiast co do PZU, to afer tam nie brakuje. Np. masowe wyłudzanie odszkodowań przy współudziale pracowników PZU. Jeżeli o tym się jeszcze nie mówi, to będzie się mówiło.

2005-01-15 23:06:47, Roman Werpachowski

Re: Alicja Kornasiewicz była wiceminister skarbu zamieszana w afere PZU

   1) Alicja Kornasiewicz rzeczywiscie byla czlowiekiem Balcerowicza. Jego dzieci z drugiego malzenstwa ponoc mowia do niej per ciocia.
   2) Co do jej dzialalnosci w Ministerstwie to jest kilka zarzutow:
   2a) Prywatyzacja TPSA, wybor najdrozszego doradcy. Na koszt doradcy skladalo sie wynagrodzenie za doradztwo (suma stala) oraz prowizje od sprzedanych akcji (procent). Doradca, ktorego wybrano mial niska sume stala i bardzo wysoka prowizje. Przy oczekiwanym poziomie transakcji doradca, ktorego wybrala byl najdrozszym doradcom ze wszystkich ktorzy staneli w przetargu. Ona jednak biorac zanizone wartosci transakcji udowodnila, ze jest najtanszy.
   Tak na marginesie szefem banku, ktory wygral w ten sposob role doradcy byl Krzysztof Opawski.
   2b) Prywatyzacja TPSA, umowa z Francuzami. Obiecano Frncuzom kupujacym TPSA ze rzad nie bedzie TPSy scigal za mocno za monopolistyczne zachowania, oraz wmontowano Kulczyka do transakcji.
   3) Obecnie Alicja szefuje CAIB. Na rynku mowi sie o tym, ze jezeli chcecie kupic akcje firm bedace w posiadaniu funduszy kontrolowanych przez PZU, lub chcecie im sprzedac jakies akcje (n.p. wprowadzajac spolke na gielde) to najpierw trzeba dogadac sie z Alicja.
   Tyle na dzisiaj,
   Dobromir Pawlowski

2005-01-13 22:36:43, Dobromir Pawlowski

Re: Alicja Kornasiewicz była wiceminister skarbu zamieszana w afere PZU

   Czy ktorys z forumowiczow moze mi powiedzieć na czym polega afera PZU? Bo ja narazie jej nie widze, podobnie jak afery Orlenu, o czym kilkakrotnie pisalem. Zalecam przestrzeganie elementarnej solidności w poslugiwaniu sie jezykiem polskim w ktorym afera to jest grupowe dzialanie przestepcze w celu osiagniecie znacznych korzysci. Wiec gdzie jest afera Orlenu i PZU skoro sie o niej juz gada na prawo i lewo?

2005-01-12 23:26:45, Waldemar Kuczyński

Re: Alicja Kornasiewicz była wiceminister skarbu zamieszana w afere PZU

   Tak oczywiście.
   Była wiceministrem SP w rządzie Buzka do lata 2000 r., a obecnie chyba pracuje w jakiejś spółce córce PZU czy spółce obsługującej PZU. I o zgrozo (!) chyba przyjaźni się z Kulczykową. Już za to powinien zapaść wyrok!
   A teraz poważnie. Kornasiewicz była wiceministrem z UW. Resort SP był jednak silnie zdominowany przez AWSowskie układy. Chociaż trzeba zbadać udział wszystkich w tej prywatyzacji.
   Lewica chce odwrócić uwagę przed wyborami. Padają nazwiska osób często dość absurdalne – Saryusz Wolski? Klich?
   Ja bym dorzucił i JM Rokitę!!! W końcu Wieczerzak był wiceszefem SKL w Małopolsce.
   Badać sprawę może i trzeba, ale trzeba też wiedzieć, o co w niej chodzi:)
   A tak na marginesie jeszcze…
   Czy Pani Kornasiewicz dalej jest członkiem UW?

2005-01-12 13:14:43, TomekS

Re: Alicja Kornasiewicz była wiceminister skarbu zamieszana w afere PZU

   jeśli istotnie ma coś na sumieniu- powinny zostać wyciągnięte konsekwencje
Reklamy