Afera gruntowa. Były prezes PZU donosi na prokuratorów

Jaromir Netzel składa donos na warszawskich prokuratorów – informuje Radio ZET. Były prezes PZU twierdzi, że śledczy ukryli nagrania rozmów telefonicznych świadczących o jego niewinności, które prowadził ze Zbigniewem Ziobrą.

Środa 2013-08-14

Odnalezione po czterech latach nagrania zostały dwa tygodnie temu odtworzone w rzeszowskiej prokuraturze w obecnościNetzla i Ziobry.

Rozmowy nagrała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaraz po wybuchu afery gruntowej.

Netzel wspominał o nich od dawna, bo według niego świadczą one o jego niewinności i złamaniu prawa przez Zbigniewa Ziobrę. Według Netzla Ziobro miał wymuszać na nim zeznania i ujawniać informacje ze śledztwa – podaje Radio ZET.

Warszawscy prokuratorzy zaprzeczali istnieniu tych nagrań. Jednak trzy rozmowy Netzla z Ziobrą zostały odnalezione. Okoliczności odnalezienia nagrań nie zostały wyjaśnione.

Materiały te otrzymaliśmy z Prokuratury Okręgowej w Warszawie pod koniec ubiegłego roku  – mówi zastępca Prokuratora Okręgowego w Rzeszowie Jaromir Rybczak.

Radio ZET podaje, że nie uzyskało informacji w jaki sposób nagrania zostały zagubione, a później odnalezione.

Akta są w sądzie, więc nie możemy się odnieść do tej sprawy  – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowe w Warszawie Monika Lewandowska.

Zdaniem Netzla prokuratorzy zataili dowody jego niewinności jednocześnie pomagając Ziobrze uniknąć odpowiedzialności karnej. Co na to były minister sprawiedliwości?

Te rozmowy potwierdzają tylko wiarygodność moich słów a całkowicie podważają wiarygodność Pana Netzla. Proszę pytać ministrów sprawiedliwości z rządów PO, co
działo się z nagraniami. Kiedy ja byłem ministrem zebrano dowody na to, że Pan Netzel składał fałszywe zeznania
  – powiedział Zbigniew Ziobro.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/376080,jaromir-netzel-donosi-na-prokuratorow-w-sprawie-afery-gruntowej.html

Reklamy