2.- Historia Opus Dei


Założycielem Opus Dei jest ksiądz

Josemaría Escrivá de Balaguer 

pochodzi z rodziny wiejskiej, kupił nazwisko szlacheckie Balageur.

W latach wojny domowej w Hiszpanii (generał Franco) był leczony psychiatrycznie w szpitalu w Hiszpanii ok 10 miesięcy, po czym uciekł korzystając z zawieruchy wojennej. Po wyjściu (ucieczce) ze szpitala napisał książkę Droga (Bruzda). Jest to zbiór niepowiązanych logicznie myśli – zdań. Ksiązka ta służy do szkoleń „wtajemniczoncyh”. Do sekty nie można się zapisać. Sekta sama wybiera członków. Zwykle są to politycy, biznesmeni, osoby znaczące ale także zwykli przestępcy.

Sekta zbiera tzw „haki” – materiały o każdym członku sekty, a także o osobach spoza sekty. Dzięki tym informacjom utrzymuje kontrole nad swoimi członkami oraz moze wywierac wpływ na osoby spaza sekty.

Opus Dei dązy do przejęcia władzy, zajmuje się gromadzeniem majątku. Prawo Opus Dei jest ponad prawem lokalnym (danego Panstwa). Poprzez kontrole ludzi wpływowych usiłuje kontrolować zycie społeczne – tworzy nowy model społeczeństwa i struktur państwowych.

—-

Opus Dei rozpoczęło budowe struktur podziemnych w Polsce od roku ok. 1960.

Za pieniądze CIA i Banku Watykańskiego (Ambrosiano Bank) – Opus Dei organizowano szkolenia opozycji m in w sabotazu.

Opus Dei /CIA zainwestowało ok 6 mln dolarów aby przejąc 38 mln kraj (Polska).

Struktury Opus Dei oparto na zakocnach Dominikanów i Jezuitów. Wyposażono je w nowoczesny sprzęt poligraficzny. Organizowano szkolenia opozycji w tzw duszpasterstwach przykoscielnych . Duszpasterstwa działające pod innymi nazwami to częsć struktur Opus Dei.

Struktury Opus Dei za pieniądze CIA/Ambrosiano Bank budowano w każdym mieście pod przykrywką duszpasterstw

Do Opus Dei należą: Civitas Christiana, Bractwo Piusa,.

Arka Prudnik, Przystań Dzierżoniów.

Opus Dei wspierało wybór Polaka na Papieża.

Po 1989 roku Opus Dei wspierało wybór Lecha Wałęsy na Prezydenta.

W każdym rządzie po 1989 roku uczestniczą członkowie Opus Dei.

Oficjalną datą utworzenia Opus Dei w Polsce jest rok 1989.

Tak pisze o sobie Opus Dei:

2 listopada 1989 ks. Stefan Moszoro z Argentyny wraz z ks. Rafaelem Mora z Hiszpanii przyjechali do Polski, aby rozpocząć stałą pracę apostolską Opus Dei. Rozpoczęło się w Szczecinie…

Zaraz po zmianie ustroju w Polsce, gdy tylko było to możliwe, pierwsi wierni Prałatury przyjechali do naszego kraju. 2 listopada 1989 przybyli do Szczecina na zaproszenie tamtejszego arcybiskupa – Kazimierza Majdańskiego. Najpierw przyjechało dwóch kapłanów. Wśród nich był ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski, wieloletni wikariusz regionalny Opus Dei w Polsce. Niecały rok później został otwarty pierwszy ośrodek Dzieła w Warszawie, do którego przyjechała garstka świeckich wiernych Opus Dei. Podjęli oni normalna pracę zawodową, a ponadto zaczęli organizować środki formacyjne, na które zapraszali nie tylko osoby, które poprzednio okazały zainteresowania nauczaniem św. Josemaríi, lecz także nowopoznanych znajomych.

Opus Dei -  ks. Stefan Moszoro z Argentyny

Obecnie ośrodki Prałatury istnieją w 4 polskich miastach: w Warszawie (m.in. Ośrodek Filary oraz Ośrodek Przy Filtrowej), Krakowie, Szczecinie i Poznaniu. Chodzi przeważnie o małe – otwarte dla wszystkich – akademiki, gdzie studenci mogą się uczyć, brać udział w przedsięwzięciach kulturalnych, uczestniczyć w środkach formacji duchowej itd. Są w nich organizowane także specjalne środki formacyjne przeznaczone dla osób pracujących.

W wyniku zapotrzebowania ze strony wiernych, na zaproszenie miejscowych biskupów, środki formacyjne Opus Dei (dni skupienia oraz kręgi formacyjne) są prowadzone także w innych miastach (m.in. w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Rzeszowie, Toruniu, Wrocławiu).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s